Lõuna-Eestis, väikelinnas Põlva asub Pesa hotell, mis oli taasiseseisvunud Eesti üks esimestest renoveeritud hotellidest, kus olid olemas kõik mugavused.
Setomaalt pärit mees Margus Timmo otsustas Nõukogude aja lõpus koos partneritega Põlvas asuva Mehaniseeritud Ehituskolonni (MEK) ühiselamu renoveerida hotelliks, kuna nad vajasid kohta, kus majutada Soome jahituriste. Ühiselt võtsid nad Tartu Kommertspangast laenu, tõid Soomest vajamineva sanitaar- ja köögitehnika, palkasid maineka sisekujundaja ning asusid oma visiooni ellu viima.
Endine MEKi maja oli sobilik, sest asus Põlva keskklinnas ning oli piisavalt suur, et vastata ka kahele teisele kriteeriumile: hoone oli sobilik ärimeeste vastuvõtmiseks ning piisavalt suur bussigruppide majutamiseks.
Kuna hotell planeeriti eelkõige jahimeestele, kujundati kogu sisemiljöö looduslähedaselt. Tubade seintele said jahimehe ja osava joonistaja Tõnu Tulevi pliiatsijoonistused loodusest, põrandatele metssea nahad ja tubadesse täispuidust mööbel. Siit sai hotell endale ka nime – Pesa – roheline ja loodushoidu toetav maja. 16. novembril 1991. a. majutas AS Kagureis Pesa hotelli esimese grupi bussireisijaid.
Sellest on tänaseks möödunud juba 34 aastat! Vahepealsete aastate märksõnadeks on olnud – hasart ja põnevus, edu ja loovus, paindlikkus ja personaalsus.
Aastatel 1991-1995 olid Pesa hotelli klientideks peamiselt saksa ja soome jahituristid. Pesa restorani ja baari maitsvad toidud olid kuulsad nii lähemal kui kaugemal, kuid hotellis ööbijaid oli siiski vähevõitu. Tuli leida moodus eristuda teistest majutusasutustest.
Nii valmisid 1997. a. Kagureisil Põlva lähedal Mammastes hobusetallid. Timmo Tallide pakutavad suvised ja ka talvised hobumatkad said sedavõrd populaarseks, et 1998.a. sai ettevõte aasta turismitegija tiitli. 2001.a. sai valmis Ahja jõe ääres Kiidjärvel Kassioru Puhkekeskus, mida hindasid eelkõige just loodushoidjad ja aktiivse puhkuse harrastajad. Tänaseks on mõlemal objektil juba uued omanikud.
2003.a loodi Kagureisi Tallinna büroo, mis hakkas korraldama 3-päevaseid reise Lõuna-Eestisse, Põhja-Lätti ja Petseri kanti. Huvi nende reiside vastu oli väga suur ja aastate jooksul toodi Põlvamaale üle kümne tuhande inimese.
Täpselt ei olegi teada, millal valmistas Pesa esimese peolaua väljapoole hotelli, kuid tellimusi hakkas tulema järjest rohkem. Seetõttu loodi aastaid tagasi ka Kagureis OÜ kaubamärk Pesa Catering.
2008.a. omistati Pesa hotellile kvaliteedimärk „Märk kindlast arengust”, mis viitab, et ettevõte on valmis klientide heaolu nimel järjepidevalt pingutama.
2008.a. saadi hotellile veel teinegi märgis – rahvusvaheline keskkonnamärgis Green Key.
Juba aastaid eelistab Pesa köök toitude valmistamisel kohalikelt ettevõtetelt, talunikelt metsast-järvest saadud toorainet.
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval Eesti Rahva Muuseumis pakkusid Pesa hotelli restorani kokad soolaseid suupisteid kõrvuti teiste Eesti parimate kokkadega.
Pesa hotell väärtustab jätkuvalt keskkonnasäästlikkust ja rohelist mõtteviisi. 2018.a. kevadel paigaldati hotelli lõunapoolsele fassaadile ja katusele päikesepaneelid. Sama aasta sügisel valmis Faasani pubi asemele minispaa Sõstar. Minispaa koos saunade, mullivanni ja valgusteraapia toaga loob hotelli külalisele uued mugavused ja ajaveetmise võimalused.
Pesa hotell on kaugtöövõrgustiku #kupland liige ja valmis pakkuma nii üksikisikule kui meeskonnale sobivat töötamise kohta vastavalt tema soovidele ja vajadustele.
Klientide rahulolu on hotellile väga tähtis. Et luua õdusamat olemist renoveeriti 2019.a. sügisel Pesa hotelli trepikojad ja fuajee, 2023 aastal 2 korruse hotellitoad ja 2024 aasta algul Pesa restoran. Jätkame keskkonnasäätlikult, pakkudes samal ajal oma külalistele parimat kogemust.
PESA HOTELL OOTAB SIND ALATI!